YKS GRUBU

Üniversite sınavının günümüzdeki adı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’dır. Bu sınav 2017 yılında ilk defa uygulandı ve 7 yıldır aynı isimle devam etmektedir. Tüm öğrencilerin katılmak zorunda olduğu Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve alanlara göre katılımın yapıldığı Alan Yeterlilik Testi (AYT). Kurumumuzda YKS öğrencilerine paket program uygulaması en yaygın uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Paket programda her dersten öğretim yapılmakta, haftada 16 saat ders verilmektedir. Derslerin haricinde her hafta bir deneme sınavı ve 6 saat soru çözümü yapılmaktadır. Soru çözümüne branş öğretmenleri katılmakta, her öğrenciye bire bir soru çözümü yapılmaktadır. 

 

LGS GRUBU

Öğrencilerimizin eğitim-öğretim hayatının ilk ciddi sınavı olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2018 yılından itibaren nitelikli liselere kayıt için uygulanan bir sınavdır. 90 sorudan oluşan bu sınavda yeni nesil sorularla tanışan öğrencilerimiz de kurum olarak yanındayız. Alanında uzman öğretmenlerle haftada 12 saat ders 6 saat soru çözümü yapan öğrencilerimiz üç haftada bir deneme sınavı olmakta, her hafta da konu tarama testleriyle kazanımları ölçülmektedir. Rehber öğretmenleri sadece LGS öğrencileriyle ilgilenmekte her hafta programları bire bir yapılmaktadır. Tercih sürecinde ise tercihler yine profesyonel bir ekiple yapılmakta, öğrencimiz yerleşince kadar takip edilmektedir. 

 

ARA SINIFLAR

Sınav öğrencileri haricinde kurumumuzda 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar da eğitim almaktadır. Test tekniğine hakimiyet kazandırmaya çalıştığımız ortaokul grubuna alanında uzman öğretmenler eşlik etmektedir. Rehberleri ise sadece kendilerine özeldir. Lise gruplarına ise derslerine yardımcı olmak dışında üniversite sınavına da hazırlayan kurumuzda ara sınıflarda butik sistemi vardır. Ara sınıflara çok fazla öğrenci almayan ancak aldığı öğrencileri tam manasıyla yetiştiren kurumumuz, öğrencilerini sınav seneleri için donanımlı bir şekilde yetiştirmektedir. 

Bil-Vip